RADZAJ   PRZEPROWADZKI   BIAŁYSTOK                           Profesjonalnie   Sprawnie   Solidnie       


  

 
                                                                                  Transport mebli
  Transport mebli
Proszę sobie wyobrazić swoją ulubioną skórzaną kanapę całą podrapaną, z głębokim cięciem pośrodku. A na kosztownym biurku - wgniecenia i rysy po przeprowadzce. To nie są przyjemne obrazy, szczególnie jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że wydano na zakup tych mebli sporo pieniędzy. 
Stosując się do porad, jakie przygotowała firma Przeprowadzki Transport F. Radzaj, przewiozą Państwo meble bez uszkodzeń i strat, czy będą to meble biurowe czy też meble z prywatnego mieszkania.
Jest kilka wrażliwych momentów w trakcie przenosin, kiedy meble są szczególnie narażone na uszkodzenia - czas wyniesienia i wniesienia mebli do budynku, załadunek do samochodu i rozładunek oraz proces transportu.
Stoły, kanapy, szafy, regały, komody, meble kuchenne są najcięższe i zajmują dużo miejsca. Dlatego, gdy próbujemy podnieść i  wynieść te meble z mieszkania w takim stanie, w  jakim one znajdują się w naszych domach, następują pierwsze uszkodzenia.
Więc zatrzymajmy się na chwilę i przypomnijmy sobie, w jakim stanie meble trafiają do naszego domu lub biura. Oczywiście! W częściach! 
 
Pierwsza zasada przewozu mebli - demontujemy wszystko, co da się zdemontować.
 
  • Odkręcamy nogi stołów oraz krzeseł. Wyjmujemy półki z komód, odkręcamy drzwiczki regałów, nocnych stolików, szaf. Rozłączamy części kanapy narożnej. Wyciągane spod spodu kanapy pojemniki powinny być oddzielone od głównej konstrukcji.
 
Druga zasada transportu mebli - pakujemy, zawijamy i zabezpieczamy wszystko, co do tego nadaje się.
 
  • Odkręcone nogi, drzwiczki i inne części trzeba zawinąć folią bąbelkową albo kartonem falistym. Miękkie poduszki - części krzeseł, kanap, foteli można również owinąć folią, ale najlepiej będzie, jeśli włożymy je do dużych worków foliowych. Lustra, szklane elementy mebli trzeba owinąć folią bąbelkową. Kanapy, fotele, komody również dobrze jest owinąć folią bąbelkową, ale biorąc pod uwagę rozmiar mebli, takiej folii trzeba będzie naprawdę dużo! Zamiast folii bąbelkowej można, ewentualnie, skorzystać ze starych koców, obrusów lub zasłon.
 
Trzecia zasada - do transportu mebli potrzebny jest meblowóz, a nie wywrotka i nie bus.
 
Należy wziąć miarę i zmierzyć wszystkie meble. Do otrzymanych wymiarów dodajemy 10-15cm "zapasu" na opakowanie, zabezpieczenie i przywiązanie w samochodzie. Objętość szaf, regałów, komód, kanap itp rzeczy obliczamy według następującego wzoru:
 
objętość = długość x szerokość x wysokość.
 
Sumujemy objętość wszystkich mebli, a otrzymana liczba jest minimalną kubaturą samochodu, który będzie potrzebny do transportu mebli. Sprawdzamy także, który przedmiot jest najdłuższy, najwyższy, a który najszerszy i zapisujemy jakie są to wymiary. Jest to również konieczne, aby nie okazało się, że zabytkowa szafa babci do wynajętego przez nas busa, według wyliczeń objętości, wchodzi, ale w praktyce jej ozdobna korona pojedzie "nad busem". Do przewozu mebli najlepiej nadają się meblowozy - samochody z kontenerami, równą drewnianą podłogą, prostymi ścianami oraz pasami do mocowania mebli.
 
 
 
powered by prot Hosting - Serwery

 
               
Transport Białystok
        przewóz akwarium                                      transport białystok
 
        przeprowadzka biura                                opakowania do przeprowadzek
  
        transport pianin                                          przeprowadzki i zwierzęta
 
        transport mebli                                przeprowadzka mieszkania
 
                                            
 
 
                                             Copyright©2010 Export Import Transport - F. Radzaj