RADZAJ   PRZEPROWADZKI   BIAŁYSTOK                           Profesjonalnie   Sprawnie   Solidnie       


  

Home      Przewóz akwarium
Przewóz akwarium
 
     Nie trzeba namawiać przyjaciół, żeby zabrali rybek do siebie albo zanosić do sklepu zoologicznego, żeby kupił je ktoś inny. Wystarczy trochę cierpliwości i wiedzy, a przeprowadzka i przewóz akwarium odbędą się szybko, sprawnie i bezstresowo jak dla Państwa, tak i dla Państwa ulubieńców - rybek. Nasza firma chciałaby  udzielić kilku porad na ten temat.

1. Należy przestać karmić rybki na dwa dni przed przeprowadzką. W ten sposób zmniejszy się ilość odchodów, wytwarzanych przez rybki, woda będzie mniej brudna i zmniejszy się zużycie tlenu w czasie przejazdu.

2. Dobrym rozwiązaniem będzie przelanie wody z akwarium do pojemników i zawiezienie jej do nowego miejsca zamieszkania.

3. Akwarium przewozimy w ostatniej kolejności. Ryby trzeba umieścić w dużych torebkach foliowych z dużą ilością wody. Woda powinna pokrywać rybki, kiedy torebka leży w pozycji poziomej. Torebki należy również napowietrzyć na ile to jest możliwe. Gdy przewozimy duże ryby lub ryby z ostrymi płetwami, które mogą rozerwać folię, należy umieścić torebkę z rybą w pojemniku z pokrywką. W przypadku rozerwania się torebki, woda i rybki zostaną w pojemniku. Następnie napełniamy wodą z akwarium jeszcze jedną torebkę foliową i umieszczamy tam gąbkę do filtru. Taki zabieg pomoże zachować bakterie, które z kolei odtworzą w nowym akwarium takie środowisko, w jakim rybki pływały do przeprowadzki. Tak samo przewozimy podłoże, dekoracje i rośliny ze starego akwarium w celu zachowania jak największej ilości bakterii.

4. A więc dobrze jest zabrać wodę z akwarium ze sobą. Gdy tego nie robimy, należy całkowicie opróżnić akwarium, ponieważ woda i kamyki przewożone w akwarium, mogą uszkodzić szkło i spowodować wyciek.

5. Przewożonych torebek z wodą i rybkami nie należy układać piętrowo, a pojemnik z torebkami trzeba unieruchomić, żeby uniknąć przesuwania się w czasie transportu. Starajmy się również podtrzymywać stałą temperaturę, nie zostawiając, na przykład, na długo otwartych drzwi samochodowych. Gdy planujemy nocleg w hotelu rybki lepiej nie zostawiać w samochodzie, lecz zabrać je ze sobą do pokoju hotelowego.

6. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić po przyjeździe do nowego domu, jest ustawienie akwarium. Jeżeli w nowym domu już jest akwarium, nie radzimy wpuszczać tam od razu rybek, ponieważ one są przyzwyczajone do warunków (flory bakteryjnej, wody) panujących w poprzednim akwarium. Umieszczenie rybek w nowym akwarium ze świeżą wodą może u nich wywołać duży stres i choroby.

7. Jeśli przejazd do nowego mieszkania zajmie mniej niż 2-3 dni, to z rybkami wszystko będzie w porządku. Gdy mamy zamiar zatrzymać się na nocleg, należy uzupełnić ilość tlenu w torebkach. Można to zrobić na dwa sposoby: przy pomocy specjalnej pompki powietrznej albo otworzyć torebki i wstrząsnąć nimi kilka razy, żeby woda wzbogaciła się w tlen.

8. Po przyjeździe do nowego domu ustawiamy akwarium, napełniamy go napowietrzoną wodą. Kiedy woda osiągnie odpowiednią temperaturę, możemy tam wpuścić rybki. Trzeba to robić powoli, dając rybkom czas na przyzwyczajenie się do nowych parametrów wody. Należy zanurzyć torebki z rybkami w wodzie i potrzymać je w akwarium przez 15 minut, żeby temperatura wody w torebkach i akwarium wyrównała się. Za 15 minut dolewamy do każdej torebki z rybkami pół szklanki wody z nowego akwarium. Jeżeli po 15 minutach nie zauważymy duszenia się, dyskomfortu albo niezwykłego zachowania się rybek, dolewamy do torebek następne pół szklanki wody i czekamy kolejne 15 minut. Jeżeli rybki czują się dobrze, możemy je za godzinę wpuścić do akwarium.

9. Używając wilgotnych kamyków, roślin, dekoracji i gąbki od filtru ze starego akwarium, przyśpieszamy proces tworzenia się odpowiedniej dla rybek flory bakteryjnej. Ale trzeba być czujnym i w ciągu tygodnia sprawdzać parametry wody w nowym akwarium. Kiedy akwarium zostało ustawione, rybki dobrze zniosły przeprowadzkę i czują się doskonale w nowym domu, można zająć się rozpakowywaniem rzeczy.

Życzymy udanej przeprowadzki!   
 
powered by prot Hosting - Serwery

 
               
Transport Białystok
        przewóz akwarium                                      transport białystok
 
        przeprowadzka biura                                opakowania do przeprowadzek
  
        transport pianin                                          przeprowadzki i zwierzęta
 
        transport mebli                                przeprowadzka mieszkania
 
                                            
 
 
                                             Copyright©2010 Export Import Transport - F. Radzaj