RADZAJ   PRZEPROWADZKI   BIAŁYSTOK                           Profesjonalnie   Sprawnie   Solidnie       


  

   

Na tej stronie znajdą Państwo artykuły o  przeprowadzkach, te poważne i te wesołe,

które, mamy nadzieję, przydadzą się Państwu w planowaniu i realizacji przeprowadzki.

 
 
 
 
 
 
Przeprowadzka mieszkania       

                     

                   Przeprowadzka mieszkania.

 
Kupili Państwo nowe mieszkanie albo dom i myślą jak prawidłowo zorganizować przeprowadzkę, żeby wszystko odbyło się bez „ofiar” i jak najszybciej. W domu góry kartonów, torby z rzeczami, totalny bałagan, co przyprawia o ból głowy.
Proponujemy Państwu kilka dobrych rad, które pomogą uniknąć zbędnych kłopotów i bezstresowo przeżyć przeprowadzkę...                                   
                                                                                            czytaj dalej  >>                    

 

Przeprowadzka biura
 
  
Przeprowadzka biuraPrzeprowadzka biura jest zarówno wydarzeniem radosnym, jak i kłopotliwym. Nasza firma, która ma duże doświadczenie w dziedzinie przeprowadzek i transportu, chciałaby podzielić się z Państwem informacjami i udzielić kilku wskazówek dla tych, którzy planują przeprowadzkę biura we własnym zakresie.
 
Przygotowania do przeprowadzki
 
Przygotowania do przeprowadzki biura należy rozpocząć dwa tygodnie wcześniej. Nie da się pozbierać wszystkiego szybko i w ostatniej chwili. Z praktyki wynika, że przygotowania do przenosin zajmują firmom dużo więcej czasu, niż się tego spodziewają. Poza tym przeprowadzka biura ma swoją specyfikę, związaną z przygotowaniem dokumentacji, uregulowaniem spraw finansowych oraz innych rutynowych zobowiązań, które mogą zająć sporo czasu.
 
Opis majątku
 
Trzeba oszacować ilość przewożonego majątku firmy. Wszystkie rzeczy znajdujące się w biurze należy opisać według następujących kategorii:
                                                                                                                                          
 
                                                           
  Meble                                                          Przedmioty dekoracji wnętrza
 
  Sprzęt biurowy                                           Kuchnia 
 
  Dokumentacja                                            Sejfy
 
 
Pakowanie
 
Następny krok to zakup materiałów pakowych. Ilość tych materiałów powinna być większa o 5% od wstępnego wyliczenia, żeby podczas pakowania niczego nie zabrakło. Należy przygotować kartony, styropian, taśmę klejącą, folię bąbelkową, karton falisty oraz nóż budowlany. Radzimy nie oszczędzać na materiałach pakowych. Znacznie droższy będzie zakup nowych przedmiotów, które mogą zniszczyć się podczas przeprowadzki. Dobre pakowanie i zabezpieczanie rzeczy na czas przejazdu pomoże uniknąć strat.
 
   Pakowanie dokumentacji.
  
Dokumenty rekomendujemy pakować w pierwszej kolejności, ponieważ  po demontażu mebli i sprzętów biurowych nie łatwo będzie cokolwiek znaleźć. Zdarza się, że podczas przeprowadzki gubią się jakieś dokumenty. Dlatego dobry księgowy powinien zadbać o to, żeby wszystkie teczki i skoroszyty były dobrze oznaczone oraz postawione na odpowiednich półkach. Na czas przenosin dokumenty z jednej półki należy pakować do jednego kartonu i opisywać jego zawartość. Takie oznaczanie uwolni od chaosu na nowym miejscu i pomoże umieścić dokumentację z powrotem na właściwych półkach.
 
   Pakowanie sprzętu biurowego.
 
Sprzęt biurowy należy przewozić w oryginalnych opakowaniach. Niestety w niedużych biurach takie opakowania zajmują dużo miejsca i są wyrzucane. Dlatego trzeba przygotować kartony odpowiednie do rozmiarów komputerów, drukarek, skaneru i innego sprzętu. Większy sprzęt biurowy należy przed włożeniem do kartonów zabezpieczyć 5mm kawałkami styropianu i zakleić taśmą klejącą. Mniejsze urządzenia można owinąć folią bąbelkową, również zakleić taśmą i umieścić w kartonach, opisując ich zawartość.
 
   Pakowanie przedmiotów dekoracji wnętrza.
 
Do przedmiotów dekoracji wnętrza należą lampy, zasłony, obrazy, lustra, wazony i inne piękne przedmioty, dzięki którym biuro ma swój niepowtarzalny styl. W miarę możliwości rozkręcić i zdemontować trzeba wszystko to, co nadaje się do demontażu. Dzięki temu zmniejszy się kubatura przewożonego mienia i można będzie zaoszczędzić na dodatkowym transporcie.
Kruche przedmioty należy pakować do oddzielnych kartonów, zapełniając puste miejsce zgniecionymi gazetami. Lustra przewozi się owinięte papierem falistym lub folią bąbelkową i zaklejone taśmą.
Miękkie przedmioty należy pakować do worków foliowych.
 
   Pakowanie mebli.
 
Jeżeli nawet meble Państwa są mocne i solidne, to i tak potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia na czas transportu. Meble, których nie można zdemontować, należy owinąć kartonem falistym i zakleić taśmą klejącą. Natomiast szafy o dużym gabarycie trzeba rozkręcić, rozebrać, wyjąć półki, a każdą część zapakować oddzielnie. Nakrętki, śrubki, elementy łączące oraz wkręty należy zapakować do oddzielnych woreczków, dokładnie je opisując. Tylko wtedy nie zdarzy się taka sytuacja, że w trakcie montażu zabraknie jakiejś nakrętki albo śrubki. Trzeba pamiętać, że powierzchnie lakierowane mogą porysować się w czasie transportu. Aby tego uniknąć, trzeba je owinąć kartonem falistym i zakleić taśmą klejącą.
 
Transport wyposażenia biura
 
Należy zamówić samochód ciężarowy o kubaturze trochę większej niż ta, którą zajmuje majątek biurowy. Lepiej niech w samochodzie zostanie trochę miejsca, niż zamawiać następny samochód i wchodzić w dodatkowe koszty. Jednak często rozsądniej jest zamówić dwa dostawcze meblowozy, niż jednego "TIR-a", który nie podjedzie pod klatkę schodową.
 
Załadunek
 
W pierwszej kolejności trzeba załadować największe i najcięższe rzeczy. Należy obmyśleć co na czym można postawić w samochodzie, żeby nie uszkodzić niczego w czasie przejazdu do nowego lokum. Najmniejsze i najlżejsze kartony zostawia się na koniec załadunku.
 
 
Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Państwu przewieźć biuro szybko i bez strat.
Zapraszamy również do skorzystania z usług naszej firmy. 
 
 
 

Transport pianin

  
transport pianinPianino to delikatny instrument muzyczny, który trzeba chronić przed uderzeniami, nieprawidłowym ustawieniem i transportem w nieprzystosowanym ku temu samochodzie.
 
Był taki przypadek, kiedy studenci akademii muzycznej pomagali swojemu koledze przewieźć pianino do nowego mieszkania. Ich zamiary były, oczywiście, bardzo szlachetne, lecz skończyły się, jak można się domyślić, niepowodzeniem. Pianino zostało uszkodzone, a jeden z pomocników miał poważne obrażenia...
                                                
                                                                                                                     czytaj dalej >>
 
 

Transport mebli

 Transport mebli
Proszę sobie wyobrazić swoją ulubioną skórzaną kanapę całą podrapaną, z głębokim cięciem pośrodku. A na kosztownym biurku - wgniecenia i rysy po przeprowadzce. To nie są przyjemne obrazy, szczególnie jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że wydano na zakup tych mebli sporo pieniędzy. 
Stosując się do porad, jakie przygotowała firma Przeprowadzki Transport F. Radzaj, przewiozą Państwo meble bez uszkodzeń i strat, czy będą to meble biurowe czy też meble z prywatnego mieszkania...                                         
                                                                                                                      czytaj dalej >>
 
 

Opakowania do przeprowadzek

Opakowania do przeprowadzek

       Jest takie powiedzenie: „Żeby poczuć się bogatym, trzeba przeprowadzić się”. A w co zapakować cały nasz dobytek?
Można wszystko poukładać do starych kartonów z pod obuwia, sprzętu AGD/RTV (jeśli oczywiście nie zostały one wyrzucone i jest ich wystarczająca ilość), można pożyczyć parę toreb od sąsiadki albo powkładać rzeczy do reklamówek.  Ale jeśli chcemy, aby nasze rzeczy dotarły do nowego lokum w stanie nienaruszonym, powinniśmy skorzystać ze specjalnych materiałów pakowych do przeprowadzek ... 
                                                                                                                         czytaj dalej >>  
 
 
 

Przewóz akwarium

 
Nie trzeba namawiać przyjaciół, żeby zabrali rybek do siebie albo zanosić do sklepu zoologicznego, żeby kupił je ktoś inny. Wystarczy trochę cierpliwości i wiedzy, a przeprowadzka i przewóz akwarium odbędą się szybko, sprawnie i bezstresowo jak dla Państwa, tak i dla Państwa ulubieńców - rybek. Nasza firma chciałaby  udzielić kilku porad na ten temat.

1. Należy przestać karmić rybki na dwa dni przed przeprowadzką. W ten sposób zmniejszy się ilość odchodów, wytwarzanych przez rybki, woda będzie mniej brudna i zmniejszy się zużycie tlenu w czasie przejazdu.
 
                                                                                                                         czytaj dalej >>
                                                                                                                                        

                                                                                        
                          
                         Przeprowadzki Poradnik
 

 

 

powered by prot Hosting - Serwery

 
               
Transport Białystok
        przewóz akwarium                                      transport białystok
 
        przeprowadzka biura                                opakowania do przeprowadzek
  
        transport pianin                                          przeprowadzki i zwierzęta
 
        transport mebli                                przeprowadzka mieszkania
 
                                            
 
 
                                             Copyright©2010 Export Import Transport - F. Radzaj