RADZAJ   PRZEPROWADZKI   BIAŁYSTOK                           Profesjonalnie   Sprawnie   Solidnie       


  

Home      Opakowania do przeprowadzek
                                               Opakowania do przeprowadzek
 
 

        Jest takie powiedzenie: „Żeby poczuć się bogatym, trzeba przeprowadzić się”. A w co zapakować cały nasz dobytek?

Można wszystko poukładać do starych kartonów z pod obuwia, sprzętu AGD/RTV (jeśli oczywiście nie zostały one wyrzucone i jest ich wystarczająca ilość), można pożyczyć parę toreb od sąsiadki albo powkładać rzeczy do reklamówek.  Ale jeśli chcemy, aby nasze rzeczy dotarły do nowego lokum w stanie nienaruszonym, powinniśmy skorzystać ze specjalnych materiałów pakowych do przeprowadzek. 

W dzisiejszych czasach takie materiały można po prostu kupić w specjalistycznych sklepach, albo w firmach, wykonujących kompleksowe przeprowadzki z kartonyusługą pakowania. I wtedy nie trzeba zastanawiać się nad tym skąd  wziąć kartony i inne materiały do pakowania.

W kartonach można umieścić wszystko – i różne przedmioty gospodarstwa domowego, i sprzęt komputerowy. Najważniejsze, żeby kartony były grube ze wzmocnionym dnem, dzięki czemu rzeczy nie wypadną z nich w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Za bezpieczne uważa się kartony zrobione z 3 lub 5-warstwowej tektury falistej. Mogą one posiadać uchwyty do przenoszenia i wtedy nie wymagają klejenia. 

Do pakowania ubrań przewidziany jest szczególny rodzaj kartonów – kartony–szafy, innymi słowy kartony na garderobę. Są to solidne opakowania z 5-warstwowej tektury falistej - nadzwyczajnie wygodny sposób na delikatny przewóz i tymczasowe przechowywanie garniturów, ulubionych sukienek i ubrań wierzchnich. Uchylny przód ułatwia pakowanie. Kartony posiadają praktyczny drążek na 45 wieszaków i chronią  ubrania przed zgnieceniami. Oprócz tego, po przeprowadzce rzeczy łatwo przenieść do szaf, co jest dużą oszczędnością czasu.

Do pakowania luster, przedmiotów ze szkła i innych kruchych przedmiotów niezastąpiona jest folia bąbelkowa (właśnie pod taką nazwą można ją znaleźć w sklepie). Wykorzystuje się ją również do przewozu mebli oraz sprzętu AGD, co pomaga uchronić przed uderzeniami i zadrapaniami oraz zabezpieczyć przed uszkodzeniem. 2-warstwowa folia bąbelkowa z dodatkiem antystatycznym przeznaczona jest do pakowania urządzeń elektronicznych, podzespołów oraz nośników danych. Warstwa bąbelków, napełnionych powietrzem, spełnia rolę amortyzatora. Lekka i wytrzymała folia bąbelkowa służy  również jako masa wypełniająca do kartonów. 

Do kategorii najbardziej  pożądanych podczas przeprowadzki materiałów pakowych odnosi się również wytrzymała taśma rozciągliwa - stretch, posiadająca unikalną właściwość do rozciągania się i kurczenia. Materiał ten kurcząc się jednocześnie zabezpiecza ładunek. Folia ta najchętniej jest stosowana do owijania przedmiotów oraz produktów o nieregularnych kształtach. Po zastosowaniu taśma ta wraca do poprzedniego rozmiaru. Jest ona wygodna również tym, że rozpakowując rzeczy, nie trzeba z wysiłkiem „oddzierać” taśmy od nich, tak jak przy pakowaniu zwykłą taśmą klejącą.

Na koniec warto wspomnieć o taśmie samoprzylepnej – chyba najczęściej stosowanym materiale pakowym.  Nie warto na niej oszczędzać – przyda się do zaklejania kartonów, unieruchomienia drzwiczek szafek, regałów, kredensów, żeby nie stukały i nie obijały się podczas transportu.

Przeprowadzka, oczywiście, jest sprawą kłopotliwą, ale w większości przypadków przyjemną.  Dlatego, należy zaopatrzyć się w cierpliwość i materiały pakowe, rozsądne wykorzystanie których pomoże uchronić przed stratą rzeczy, nerwów i pieniędzy!

powered by prot Hosting - Serwery

 
               
Transport Białystok
        przewóz akwarium                                      transport białystok
 
        przeprowadzka biura                                opakowania do przeprowadzek
  
        transport pianin                                          przeprowadzki i zwierzęta
 
        transport mebli                                przeprowadzka mieszkania
 
                                            
 
 
                                             Copyright©2010 Export Import Transport - F. Radzaj